Liköörid, mille maitsed on justkui mõeldud magusasõpradele

retseptisahtel-likoorid

Viimases kokakoolis pandi degusteerimisel lauale ka ühed huvitava kujundusega pudelikesed. Väiksed 350 ml joogianumad, olid kõik troopiliste piltidega, vägagi pilkupüüdvad ja lausa kutsusid end proovima. Lähemal uurimisel avastasin, et tegemist on alkoholiga. Nimelt, olid meil laual Kochi Nice Cream liköörid, millel on uus ja põnev disain. Proovisime seal siis neid maitseid ja võin nüüd rõõmuga oma muljeid jagada. (Perks of being a grown-up)

retseptisahtel-likoorid

Pudelid on suletud taassuletava puidukorgiga nagu mahedad veinid. Käes hoida on neid ka mugav ja paks klaas tagab temperatuuri säilivuse pikemaks ajaks.

Alustasime Nice Cream Originaliga. Tegemist oli mõnusalt maheda koorelikööriga, mis tuletas suguvõsa kokkutulekuid meelde, kui sai vanaemal laol likööri maitset proovitud. Nagu ka pudeli taga kirjas on, siis degusteerisime seda suhteliselt jahedalt. Palusin ka jääkuubikuid, sest isiklikult pean seda kõige mugavamaks likööri joomise viisiks. Original liköör oli just selline hella mahedusega alkohoolne jook, mida pakuks külalistele, kui keegi kohvile tuleb. Väikse kohvi ja koogikesega ideaalne kaaslane.

retseptisahtel-likoorid

Kui juba kohvist rääkida, siis avasime järgmisena kohvilikööri. Klassikaliselt on erinevatel magustoitudel ja alkohoolsetel jookidel, seoses kohviga, üks ja see sama probleem – kohvi maitse domineerib kohutavalt. Siin puhul võin rõõmuga öelda, et see mure ei kehti. Kohvi maitset on just piisavalt ja seda spetsiifilist maitset ei ole nii tugevalt tunda peale lonksu võtmist. Liköörid on tihti kohvi maitsega, aga siin puhul on rõhk just nende kahe kooslusel, mitte lihtsalt ühel kindlal maitsel. Millegi pärast tuli silme ette seda maitstes, kausikene erinevate maitsetega jäätisepalle, mille peale saaks natukene Kochi kohvilikööri valada ja siis lihtsalt nautida ja maiustada.

Viimaseks avasime maasika ja juustukoogi likööri, mille tekstuur juba pani suu vett jooksma. Tegu on mõnusalt roosase ja suvise välimusega likööriga. Kui maitsesime, siis kartsin, et äkki on see liiga magus, sest tavaliselt on seda sorti liköörid minu jaoks liiga läilased. Aga ei, see oli fantastiline. See maitses nagu lapsepõlv! Mitte, et mul väiksena oleks magustoiduks olnud erinevad liköörid, vaid just see maitseelamus. Võib-olla asi on minus, aga mulle meenus kunagi toodetud Otto-Triinu jäätised. 5 krooni tükk -vaid vahvlitops, milles oli mõnus maasikamaitseline jäätis sees ja paberi tükike peal. Selle jaoks ma ei palunud isegi jääd. Proovitud liköörid on kõik olnud ahvatlusväärsete maitsetega, aga see on kindlasti mu lemmik.

retseptisahtel-likoorid

Liköörid on alati mõnusamad jääga ja võimalikult külmana. Kuigi pudelil on see jutt juba kirjas, siis julgeksin öelda Kochi Nice Cream likööride kohta, et need on suurepärased ka ilma jääta. Iga magustoidu kõrvale ideaalne väike digestiiv. Kui mitte endale, siis pudelite vahva disain sobib ka ägedaks ja armsaks kingiks. Kochi Nice Cream liköörid on saadaval CityAlko poodides.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Viimased retseptid:

Gin & Toonik kook

Itaalia mandliküpsised

Cava tassikoogid

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga