Rahvarõivais kinkejoogid

Retseptisahtel-kinkejoogid

Minu isa käib tihti kaugetel väljamaareisidel ning ostab sinna iga kord kaasa eestimaist šokolaadi, leiba ja napsu. Kingid jõuavad kohalikele majutajatele, kohvikupidajatele ning baarmenidele, kes kõik talle suuremate portsude ja pehmemaks klopitud patjadega heldelt tasuvad.

Võib-olla just seetõttu need Kochi rahvarõivais kinkejoogid mulle silma jäidki – üks väga vahva kink, mida sõpradele jagada.

Maitseid igaühele

Retseptisahtel-kinkejoogid

Komplektis on kuus jooki, millest igaüks kannab erinevat rahvarõivast – esindatud on Mulgi, Muhu ja Tõstamaa rahvariided nii neiu kui ka noormehe seljas. Neli likööri – jõhvika, mustsõstra, kirsi ja herbiliköör Apteekri šnapsi näol ning Mulgi viin ja Kochi džinn. Me muidugi proovisime need kõik ära.

Liköörid olid vaieldamatud naiste lemmikud. Esimesena proovitud kirsiliköör meenutas Teele arvates esmalt kirsi siirupit. Minule meenus koheselt kirsimaitseline lutsukomm. Poiste jaoks olid kõik liköörid liiga magusad, aga Timo arvas, et selle kirsinapsu abil saab teha ühe väga mehise ’cherry martini’.

Retseptisahtel-kinkejoogid

Jõhvikaliköör oli pisut liiga magus. Tõenäoliselt saab ka selle abil millelegi kangemale natuke värvi lisada, näiteks viinakokteili sees sobiks see imehästi.

Apteekri šnaps oli meie jaoks kõige huvitavam, sest keegi meist polnud seda varem proovinud. Kõige esimesena seostus sellega meil ’cuba libre’ kokteil. Maitselt vähem magus kui eelnevad liköörid ja sobis tänu sellele ka poistele paremini.

Meie lemmiklikööriks selles komplektis oli kindlasti mustsõstra oma. See läks täitsa joodavana peale ka poistele. Erinevalt teistest oli see pisut vähem magus ja kõrvalmaitsena andis tooni ka mustsõstrale omane kerge hapukus. Timo pakkus välja, et kui majas peab üks liköör olema, siis olgu see mustsõstramaitseline.

Nagu mainitud sai, oli lisaks likööridele komplektis ka pisut kangemad kinkejoogid. Kochi 1872 džinn oli üks tõeline üllatus minu jaoks, kes ma üldse džinni ei joo. Väga maheda lõhna ja maitsega, Teele soovitas sinna kurgiviil sisse pista ning siis edasi naudelda.

Retseptisahtel-kinkejoogid

Mulgi viin – mitte midagi keerulist, üks tõesti korralik viin. Hoolimata sellest, et meie kinkejoogid olid toatemperatuuril, maitses see väga hästi ja selles olime kõik ühte meelt. Juhul, kui kindlasti on vaja keelt kasta, siis selle viinaga ei saa eksida.

Sobib kingituseks

Retseptisahtel-kinkejoogid

Kuna need kinkejoogid on komplektis väikeste kogustena, siis ühtegi suuremat pidu nendega ilmselgelt maha pidada ei saa, kuid kingitusena kellegi baarikappi või minu isa kombel reisil käies võõrustajatele pakkumiseks sobivad need suurepäraselt. Toreda rahvariidedisainiga kaunistatud kinkejoogid on kindlasti silmapaistvad ja jutuainet pakkuvad ning võiksid sarnaselt mõnele väljamaisele balsamile kaunistada koduriiuleid terveid aastakümneid.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Viimased retseptid:

Gin & Toonik kook

Itaalia mandliküpsised

Cava tassikoogid

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga