Detox jook, mis puhastab ja turgutab keha

Aegajalt on ka hea oma keha toksilistest ainetest puhastada – regulaarne vee joomine on selleks kõige parem moodus! Pealegi mängib vesi meie organismi normaalse funktsioneerimise juures väga olulist rolli. Pisut igavale kraaniveele võib lisada loendumatul hulgal erinevaid koostisosi, mis boostivad maitset ning aitavad kehast kahjulikke mürkaineid efektiivsemalt välja viia.

Kuna Detox joogid on muutunud väga populaarseks, siis leidub internetis igasuguseid erinevaid retsepte, aga meie otsustasime, et seekordne retsept võiks olla ka lisaks detoxile külmetushaiguste peletaja, seega mängib meie retseptis olulist rolli ingver. Ingverit on Aasias ravimtaimena kasutatud juba tuhandeid aastaid ning teaduslikud uuringud on tõestanud, et ingveri tarbimine aitab külmetushaigustest kiiremini üle saada.

Koostisained

  • Riivitud ingver
  • Sidruni mahl
  • Mesi
  • Meliss
  • Soe vesi

Valmistamisaeg: 5 min    Küpsetamise aeg: 0 min     Kokku kuluv aeg: 5 min

Valmistamisõpetus

  1. Vala soe vesi kannu.
  2. Riivi ingver ja kalla vee sisse.
  3. Pigista kannu sidruni mahla.
  4. Lisa maitse järgi mett.
  5. Viimasena lisa melissi ja sega.

Hea nipp on seda jooki serveerida soojana ehk kasutada valmistamisel sooja vett, sest siis tulevad kõigi komponentide maitsed ja toimed kõige paremini esile. Seda detox jooki on talvisel perioodil hea juua nädalas vähemalt 1-2 korda, et halvad haigust tekitavad bakterid kehast eemale hoida.

Retsepti allikas: retseptisahtel.ee

 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga